Burun Estetiği Fiyatları Pahalı mı? SSK Geçerli mi ? Ankara-İstanbul-İzmir Ameliyat Fiyatları:

Burun Estetiği fiyatlarında, ücret politikasını belirleyen pek çok farklı unsur vardır.

Gerçekleştirilecek ameliyatın yöntemi, Burun Estetiği Ameliyatı için seçilen doktor, hastane, burun estetiği ameliyatının gerçekleştirileceği hastanenin bulunduğu il hatta ilçe gibi pek çok kriter burun estetiği fiyatlarının değişiklik göstermesine neden olan faktörlerdir.

Bu yazımızda Burun Estetiği fiyatlarının belirleyici bütün özelliklerini bulabilirsiniz.

burun-estetigi-fiyatlari

Burun Estetiği Fiyatlarına Ameliyat Yönteminin Etkisi

Burun Estetiği Ameliyatları ortalama 1,5-4 saat aralığında; çoğunlukla genel anestezi altında gerçekleştirilir.

Burun Estetiği fiyatlarında ameliyatın açık ya da kapalı yöntemle yapılmasının büyük bir etkisi yoktur ancak Burun Estetiği Ameliyatının hangi tip anestezi altında gerçekleştirileceğinin burun estetiği fiyatlarına etkisi büyüktür.

Burun Estetiği yaptırmadan önce Burun Estetiği Öncesi Sonrası Deneyimlere göz atmak için tıklayın.

burun-estetigi-fiyatlari
Burun Estetiği Genel Anestezi

Burun Estetiği fiyatlarına etki eden en önemli maddelerden biri uygulanacak anestezi türüdür.

Genel anestezi altında planlanan Burun Estetiği Ameliyatında genellikle 1 özel durumlarda ise 2 gece hastanede yatış söz konusu olmaktadır.

Operasyonun büyüklüğüne, planlanan tedavinin boyutuna göre lokal anestezinin tercih edildiği Burun Estetiği Ameliyatları da söz konusudur.

burun-estetigi-fiyatlari
Burun Estetiği Lokal Anestezi

Lokal anestezi uygulanan Burun Estetiği Ameliyatlarında genellikle kişi aynı gün taburcu edilmektedir.

Anestezi uygulamasına bağlı hastane yatış süresi Burun Estetiği fiyatlarının artması ya da azalması anlamını taşır. 

Burun Estetiği Fiyatlarına Hastane Ücretlendirmesinin Etkisi

burun-estetigi-fiyatlari
Burun Estetiği Hastane Ücretleri

Burun Estetiği  Ameliyatlarında hastane fiyatları, tercih edilen anestezi yöntemine bağlı hastanede yatış süresine göre farklılık gösterir demiştik.

Burun Estetiği fiyatlarına etki eden önemli kriterlerden biri de ameliyatın özel mi yoksa devlet hastanesinde mi, herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı ya da özel sağlık sigortası kapsamında mı yapılacağı gibi konulardır.

burun-estetigi-fiyatlari
Burun Estetiği fiyatları SGK kapsamı

Bu detay ile ilgili bilmeniz gereken en önemli bilgi; estetik uygulamaların ne özel sigortalar ne de SGK tarafından karşılanmadığıdır.

SSK Burun Estetiği Ameliyatlarını Karşılıyor mu?

SSK Burun Estetiği fiyatları eğer estetik amacıyla değil de sağlık sorunları nedeniyle zorunlu gerçekleştiriliyorsa tamamen SGK kapsamı altında yapılabilir. 

Burun Estetiği  burun içi değil de burun dış görüntüsünü düzeltmek amacıyla yapıldığı durumlarda SSK Burun Estetiği fiyatları sadece burun iç düzeltilmesini kapsam altına almakta, estetik cerrahi müdahalelerini kapsam dışında bırakmaktadır. 

Özel sağlık sigortaları için de durum pek farklı değil. Kişinin özel sağlık poliçesi burun ameliyatlarını kapsayacak şekilde hazırlanmış olsa bile sınırlama SSK Burun Ameliyatları fiyat politikası ile aynı mantıkla hareket eder.


Burun Estetiği Fiyatları Özel Sağlık Sigortası

Sinüzit, burun etleri gibi burun içine yapılan ameliyatı kapsayan özel sigortalar, deviasyon söz konusu olduğunda poliçenin kapsamına göre bazı durumlarda ameliyatı sigorta kapsamında gerçekleştirirken bazen de sigorta kapsamı dışında bırakır. 

Burun Estetiği Ameliyatları ise tamamen kapsam dışındadır. 

Burun Estetiği Ameliyatı ile birlikte planlanan burun ameliyatlarında ise tıpkı SSK burun ameliyatı fiyat politikasında olduğu gibi özel sağlık sigortaları da sadece burun içi düzenlemesinin tamamını kapsam altına alır, estetik uygulamaların ödemesini fatura eder. 

Burun Estetiği nde anestezi uygulamasının şeklinden kaynaklı taburcu süresinin uzaması Burun Estetiği fiyatlarında hastane ücretlerinin farklı faturalandırılmasına sebebiyet verir.

Hastanenin sunduğu/sunacağı otelcilik hizmetinin konfor ve lüks detayları, Burun Estetiği fiyatlarında büyük farklar oluşmasına sebebiyet verir.


Burun Estetiği Hastane
Burun Estetiği Hastane Farkları 

Özel hastane ve devlet hastanesi Burun Estetiği fiyat farklılıkları da çok büyüktür. 

Burun Estetiği Ameliyatları estetik amaçla dahi yapılsa burun içi yapısal bozuklukların tedavisini de kapsar. Bu durumda devlet hastanesinde gerçekleştirilecek bir Burun Estetiği Ameliyatı, burun ameliyatını da kapsayacağından belli bir bölüm (ameliyathane, gece yatış, KBB doktoru doktor ücreti gibi) masraflarınız SSK tarafından karşılanır. 

Bu durumda kişinin ödeyeceği Burun Estetiği fiyatı, kapsam dışı kalan estetik uygulamalar bütününü (estetik cerrah ve estetik cerrah tarafından ön görülen malzeme kalemleri) kapsayacaktır.

Burun Estetiği sonrası ile ilgili detaylar için tıklayın
 

Burun Estetiği Fiyatları İl ve İlçelere Göre Farklılık Gösterir

burun-estetigi-fiyatlari
Burun Estetiği Fiyatları İl Dağılımı


Burun Estetiği fiyatları ilden ile hatta ilçeden ilçeye farklı ücretlerde karşımıza çıkar.

Bunun nedeni bölgelerin sosyo-ekonomik gücü ile doğrudan ilişkilidir. Biri diğerinden daha iyi ya da daha kötü diye değerlendirilemez.

Ankara'da Burun Estetiği fiyatları ile İzmir Burun Estetiği fiyatları arasında çok büyük farklılık gözlemlenmezken; Bursa ya da Kayseri’de Burun Estetiği  fiyatları İstanbul, İzmir ve Ankara’ya oranla %15’den %50’lere varan oranlarda indirimli gerçekleştirilebilmektedir.


Burun Estetiği Fiyatları

Ankara'da Burun Estetiği fiyatları  4000 TL -18000 TL arasında gerçekleştirilirken, Burun Estetiği İzmir’de 6000 TL -12000 TL arasında yapılmaktadır. Burun Estetiği  fiyatlarında büyük şehirler arasında en yüksek fiyat aralığı sahip şehir ise İstanbul.

Burun Estetiği fiyatları İstanbul’da 7000 TL’den başlıyor 20.000 TL’ye kadar çıkıyor. Hatta otelcilik konforunun en üst seviyede tutulduğu bazı hastanelerde 25.000 TL’ye kadar çıktığı da oluyor. 

Burun Estetiği  fiyatları Bursa’da 5000 TL ile 9000 TL fiyat aralığında seyir ederken Kayseri’de Burun Estetiği fiyatları en yüksek 10.000 TL’ye gerçekleştiriliyor.


Burun Estetiği Fiyatlarına Doktor Seçiminin Etkisi

burun-estetigi-fiyati
Burun Estetiği Hasta-Doktor

Burun Estetiği Ameliyatında doktor seçimi ameliyatın başarısı için ayrı, ameliyatın fiyatlandırması açısından ayrı önem taşır. 

Çünkü Burun Estetiği fiyatı üzerinde doğrudan etkiye sahip ücretlendirme kalemlerinin en önemli maddelerinden biri de doktor seçimidir.

Tercih ettiğiniz doktorun hangi hastanelerle anlaşmalı olduğu, Burun Estetiği ameliyatı öncesi ve sonrası klinik hizmetleri, doktorun popülerlik düzeyi (gerçekleştirdiği ameliyatlarla ün kazanmış, ünlü kişilerin doktoru diye anılan ya da doktorluk ünvanına göre -doc, prof gibi- hekimlerin de farklı ücret skalaları bulunmaktadır)  gibi etkenler Burun Estetiği fiyatlarına etki etmektedir. 

Burun Estetiği uygulayan doktorların listesini görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Seçilen doktorun kliniğinin yer aldığı semt dahi Burun Estetiği fiyatlarını yükseltme eğilimine sahiptir.

Burun Estetiği yaptırmış kişilerin deneyimlerine göz atarak doktorlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.